Çocuk

2 Yaş Gece Maması İçin 12 Öneri

2 yaş gece maması

2 Yaş gece maması için sizlere 12 önerimiz var! Yatmadan önce atıştırmalıklar, çocukların sakinleşmelerine, karınlarını doldurmalarına ve iyi bir gece uykusuna hazır olmalarına yardımcı olan sağlıklı bir yürümeye başlayan çocuk yatma zamanı rutininin parçasıdır. İşte bunlardan birini nasıl seçeceğiniz, çocuğunuzun buna ihtiyacı olup olmadığını nasıl anlayacağınız ve sağlıklı yürümeye başlayan çocuk uykusu hakkında birkaç ipucu.

Uyumadan Önce Atıştırmalıklar

Yeni yürümeye başlayan çocuğunuzun gece rutinine yatmadan önce atıştırmalık bir şeyler eklemek, yeterince yemek yediğinden emin olmanın kolay bir yolu olabilir, yatağa yerleşmelerine yardımcı olabilir ve gün içinde kaçırmış olabilecekleri besin ihtiyaçlarını karşılamaya yardımcı olabilir. Bana göre, yatmadan önce atıştırmalıklar her zaman gerekli değildir – özellikle de akşam yemeğinden banyoya ve uyku rutininde iştahlarını açmak için çok az zamanınız varsa – ancak çocuğunuz düzenli olarak bunu söylüyorsa harika bir seçenek olabilir. yatmadan önce aç.

2 Yaş Çocuk Uyku Zamanı Rutini

Yeni yürümeye başlayan çocuğunuzun uyku rutinini ve yatmadan önce nasıl bir atıştırmalık ekleyebileceğinizi düşünmek için biraz zaman ayırmak, vaktinden önce yapmak için harika bir şey olabilir – ve ben 5 dakikalık düşünmekten bahsediyorum, büyük bir proje değil! Evimizde, tüm çocuklarımız için rutinimiz şöyle görünür:

 1. Banyo zamanı (bazı geceler)
 2. pijamalar
 3. Yatmadan önce atıştırmalık (bazı geceler)
 4. Diş fırçalama
 5. Kitabın
 6. Şarkı
 7. Işıklar kapalı ve iyi geceler

İPUCU: Çocuklarımızın bebek oldukları andan itibaren aynı yatma rutinini yapmaya çalıştık, böylece emzirme ve beşik gibi şeyler değişse bile ne bekleyeceklerini bildiler. Hatta yatmadan önceki son ipucu olan tüm aile üyelerimize iyi geceler söylediğimiz bir yatmadan önce şarkı bile yaptık.

2 Yaş Gece Maması Nasıl Seçilir?

Yatmadan önce atıştırmak için ne önereceğinize karar verirken en iyi tavsiyem, çocukların hoşlandığı, ancak muhtemelen kendi başlarına istemeyecekleri oldukça sıkıcı bir şey seçmektir. Uyku vaktinde oyalanmayı azaltmak ve çocukların gerçekten aç olup olmadığını anlamanızı kolaylaştırmak için atıştırma seçeneğinin her zaman aynı şey olmasını sağlamanın gerçekten yararlı olduğunu buldum.

İPUCU: Benim evimde bir çocuk biz yatma vakti dediğimizde aç olduğunu söylüyorsa, “Bir muz yiyebilirsin ya da kahvaltıda aç kalabilirsin.” Sonra muzu seçerlerse, yemesi kolay, karınlarını dolduracak, ama gerçekten aç değillerse muhtemelen yemezler.

2 Yaş Gece Maması İçin En İyi Atıştırmalıklar

2 Yaş gece maması için uykululuğu artırmaya yardımcı olmak ve yatma zamanı geldiğinde “acıktım” çığlıklarıyla ilgilenmek için yatmadan önce atıştırmalık olarak işe yarayan birçok başka yiyecek var. Tüm bu atıştırmalıklar, küçük çocukların her gün ihtiyaç duyduğu ana besin gruplarını etkiliyor, böylece beslenme boşluklarını doldurabiliyorlar. Ama aynı zamanda basit, eğlenceli yiyecek ölçeğinde düşük ve yemesi kolay.

1. ELMA PÜRESİ POŞETİ

Bir elma püresi kese, ya mağazadan satın alınmış ya da yeniden kullanılabilir bir kese içinde , basit ve basit bir yatmadan önce atıştırmalık olabilir.

2. MUZ

Bunun benim favorim olduğunu zaten biliyorsunuz ve bu güzel çünkü uykuya da biraz yardımcı olabilecek magnezyum ve potasyum içeriyor.

3. MUZLU YOĞURT

Bir yaşındaki çocuğum yiyecekleri çok çabuk yakıyor ve genellikle daha sağlıklı bir yatmadan önce atıştırmaya ihtiyaç duyuyor. Ona meyve, yağ ve protein karışımı vermeyi seviyorum ve bu süper Kolay Muzlu Yoğurt , şu anki favorilerinden biri.

4. MEYVELER

Bir kase böğürtlen rahatlatıcı ve lezzetli olabilir ve güzel bir dozda vitamin ve lif olabilir.

5. PEYNİR ÇUBUĞU

Protein, kalsiyum ve nefis bir lezzet ile sade eski bir peynir çubuğu, küçük karınları dolduran, yatmadan önce kolay bir atıştırmalıktır.

6. KURU TAHIL 

En sevdiğiniz sağlıklı mısır gevreğini seçin ve bunun küçük bir porsiyon sütlü veya sütsüz basit bir yatmadan önce atıştırmalık olmasına izin verin.

7. GRANOLA BARI

İster mağazadan satın almayı ister ev yapımı tercih edin , bir granola bar veya snack bar, çocukların açlığını gidermek için güzel bir sakinleştirici kompleks karbonhidrat kaynağı olur.

8. SERT PİŞMİŞ YUMURTA

Elinizde birkaç katı pişmiş yumurtanız varsa, bir tanesini protein dolu bir atıştırmalık olarak servis edebilirsiniz. Bu aynı zamanda, çocukların iyi sevebilecekleri, ancak muhtemelen atıştırma zamanında asla kendi başlarına talep etmeyecekleri bir yemekle birlikte yatmadan önce atıştırmaya harika bir örnektir – bu nedenle, isterlerse aslında aç olduklarını bilirsiniz!

9. MİNİ SİMİT VE KREM PEYNİR

Karmaşık karbonhidratlar ve protein içeren bu basit çocuk atıştırması günün her saatinde harikadır, ancak özellikle yatmadan hemen önce rahatlatıcıdır.

10. FISTIK EZMELİ TOST

Çubuklara dilimlenmiş veya küçük çocukların kolay çiğnemesi için küp şeklinde kesilmiş basit bir dilim kızarmış ekmek, yatmadan önce servis edilecek sağlıklı bir atıştırmalıktır. Fıstık veya tohum yağı ile doldurun ve Chia Reçeli gibi reçel yapın .

11. TAM TAHILLI KRAKER VE PEYNİR

Birkaç kraker ve bir dilim peynir, yatmadan hemen önce sunabileceğiniz basit bir atıştırmalıktır.

12. TAM TAHILLI MUFFİN

Buzdolabında veya derin dondurucuda bir yığın kekiniz varsa, birini (veya yarısını) yatmadan önce atıştırmalık olarak sunabilirsiniz. Kolay ve lezzetli!

Çocuğumun acıktığını veya sadece yatma saatinde oyalandığını nasıl anlarım?

Bunu bilmenin sihirli bir yolu yok, bu yüzden yatmadan önce atıştırmalık seçeneklerini çok heyecanlı hale getirmemenizi öneriyorum. Bu, çocukların bunu bir oyalama taktiği olarak kullanma şanslarını azaltır ve aynı zamanda en sevdikleri atıştırmalığı bekletmek için akşam yemeğini atlama potansiyelini önler. Bu nedenle, yatmadan önce herhangi bir atıştırmalık basit, oldukça sıkıcı ve onların en sevdiği yiyecekleri değil, en azından çocuğunuzun aç olup olmadığı hakkında oldukça iyi bir fikre sahip olabilirsiniz. Yine de yatma saatini oyalamaya çalışabilirler!

Melatonin, yürümeye başlayan çocuk uykusuna yardımcı olabilir mi?

Bir süre, ortanca çocuğum yatmak için çok zor zamanlar geçirdi. Rastgele geç şekerleme yaptığı veya başka bir şekilde sakinleştiği gecelerde, uyku rutinimizin bir parçası olarak “uyku vitaminleri” dediğimiz şeye veya melatoninli sakızlara yöneliriz. Başlangıçta bana bir arkadaşım tarafından önerildi, bu yüzden biraz araştırma yaptım ve bu ekin, çocukların iyi bir gece uykusu çekmelerine ara sıra yardımcı olduğu bulundu.

Düzenli olarak kullanılması amaçlanmamıştır, ancak ara sıra zorlu geceler için gece araç kitimizde yararlı bir araç olduğu kanıtlanmıştır. (Yine, bunu kısa bir süre için yaptık, aksi halde yatma vakti bir felaketti ve faydalıydı.)

İPUCU: Burada Amerikan Pediatri Akademisi’nden melatonin ve çocuklar hakkında daha fazla bilgi edinin ve tüm takviyelerde olduğu gibi, çocuklarınızla kullanmadan önce çocuk doktorunuzla konuşun.

Çocuklar İçin En İyi Yatma Zamanı Atıştırmalıkları

 • Çocuğun gerçekten aç olup olmadığını anlamanıza yardımcı olması için yiyecekleri basit ve anlaşılır tutun ve en sevdiği yiyecekleri değil.
 • Akşam yemeği ile yatma zamanı arasında düzenli olarak 90 dakikadan fazla bir süre varsa, çocuğunuzun yatmadan önce bir atıştırmalığa ihtiyacı olabilir.
 • Evinizde yatmadan önce atıştırmak için 1 veya 2 seçenek seçin, böylece konu ortaya çıktığında tam olarak ne sunacağınızı bilirsiniz ve çocukların hangi yiyecekleri yiyebileceği konusunda uzun bir müzakereden kaçınabilirsiniz.
 • “Bir muz yiyebilir veya kahvaltıda aç olabilir” deneyin. (Muz değilse, kullandığınız yiyeceği kesinlikle ekleyin!)
 • Çocuğunuz yatmadan önce düzenli olarak gerçekten açsa, karnını doyurmak için protein ve/veya yağ içeren 2 besin grubunu dahil edin.
 • Yatma vakti rutininizin bir parçası olarak ara sıra yürümeye başlayan çocuk uyku sorunlarına yardımcı olacak bir uyku takviyesi düşünün . Aileniz için iyi bir seçenek olup olmadığı hakkında daha fazla bilgi için çocuk doktorunuza danışın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir